Informacje parafialne 20.11.2016 r.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

20.11.2016 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30, 15.00. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Po każdej Mszy świętej odmawiamy dziś akt oddania się Chrystusowi Królowi, naszemu Panu. Pragniemy także podzielić się radością, że ks. biskup ordynariusz odznaczył naszego pana organistę, Jana Musiała odznaczeniem diecezjalnym „Dei regno servire” (służyć Królestwu Bożemu) za 25-letnią posługę w naszej parafii. Wręczenie odznaczeń ma miejsce dziś w bazylice katedralnej na Mszy świętej o godz. 10.30.

Poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny,

Wtorek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki organistów i muzyki kościelnej,

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Czwartek – św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy, męczenników,

Piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,

3. Niedziela – I niedziela Adwentu – rozpoczęcie czasu radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Po każdej Mszy świętej będzie w kościele spotkanie rodziców ministrantów i lektorów z gimnazjum i szkół średnich. Po Mszy świętej popołudniowej – spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

4. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne i opłatki na stół wigilijny. O ich rozprowadzanie prosimy członków parafialnego oddziału Caritas.

5. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej – sobota, godz. 10.00.

– za troskę o świątynię w minionym tygodniu,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Barbary.

7. Bardzo prosimy:

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny: p. Kurek, Wilk, Klima – Kuchno, Kaim – Panna. Prosimy, aby do wieńca adwentowego nie kupować świec. Specjalne świece adwentowe są do odebrania w kancelarii parafialnej.

o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Jana Chrzciciela.

8. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka.

21 – 27.11.2016 r.

Poniedziałek 21.11.2016 r.

17.00 1) O zdrowie dla Andrzeja, pomoc w rozwiązaniu wszystkich problemów w pracy i światło Ducha Świętego dla rodziny

2) + Leszek Zięba od sąsiadów