Informacje duszpasterskie – 14.12.2014r.

III NIEDZIELA ADWENTU

14.12.2014 r.

1. Msze święte: 8.00 (zmiana tajemnic różańcowych), 10.30 i 15.00. Po sumie – spotkanie klasy II Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania, a po Mszy św. popołudniowej – spotkanie dzieci z klasy II przygotowujących się do I Komunii świętej oraz ich rodziców.

1. W ciągu tygodnia roraty w poniedziałek i środę o godz. 17.00, w piątek o godz. 18.00 a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00.

Wtorek – Rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus,

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Czwartek – XXIV rocznica powstania naszej parafii,

1. W III tygodniu Adwentu przypadają Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Obejmijmy modlitwą nasze rodziny aby kształtowały w sobie postawy chrześcijańskie, zachowywały szlachetne obyczaje, pielęgnowały ducha ofiarności na rzecz biednych i potrzebujących.

1. Sobota – dzień spowiedzi adwentowej. Porządek spowiedzi: przed południem od godz. 10.00 – 12.00. Po południu od godz. 15.00 – 16.30 i od 17.00 – 18.00. Porządek spowiedzi znajduje się w gablocie parafialnej.

1. Od tego tygodnia można składać dary, dzieląc się z bardziej potrzebującymi od nas na święta. Dary te można składać w sklepach – w Bonicie, w Euro i u p. Wszołka.

za troskę o świątynię w ubiegłym tygodniu i ofiarę 120 zł.,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Marii Magdaleny.

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny: p. Krupa, Famielec, Kociołek – Kociołek, Juszczyk,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Stanisława.

1. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka a u przedstawicieli parafialnego oddziału Caritas – świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (5 zł.), kartki świąteczne podwójne z kopertą (1 zł.), pojedyncze (50 gr.) oraz opłatki na stół wigilijny (2 zł).