Informacje duszpasterskie – 21.12.2014r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

21.12.2014 r.

 1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00.
 1. W ciągu tygodnia roraty w poniedziałek o godz. 17.00, we wtorek o godz. 7.00.

Sobota – św. Jana, apostoła i ewangelisty.

 1. Środa – Wigilia Narodzenia Pańskiego. O godz. 8.00 – ostatnie roraty: poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus, szopek przyniesionych przez dzieci oraz opłatków. Po roratach będzie próba grup kolędników misyjnych. Zgodnie z tradycją w dniu Wigilii powstrzymujemy się od potraw mięsnych i alkoholu.

Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, składamy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, śpiewamy kolędy w oczekiwaniu na Pasterkę.

 1. Czwartek – Uroczystość Bożego Narodzenia. O godz. 24.00 – Pasterka. W ciągu dnia Msze święte o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. W czasie Pasterki będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia. Przed Pasterką, o 23.15 będzie misterium bożonarodzeniowe prowadzone przez młodzież.
 1. Piątek – drugi dzień Bożego Narodzenia, Święto świętego Szczepana. Msze święte o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 – rozesłanie kolędników misyjnych a po Mszy św. poświęcenie owsa. Składka w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W tym dniu nie ma postu piątkowego.
 1. Niedziela – Uroczystość Świętej Rodziny. Modlimy się w intencji rodzin naszej parafii, szczególnie w intencji tych, którzy w tym roku obchodzili jubileusz małżeństwa. Jubilatów zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30.
 1. Młodzież z klasy III Gimnazjum, która chciałaby uczestniczyć w rekolekcjach przed przyjęciem sakramentu bierzmowania proszona jest aby w tym tygodniu zgłosiła się do kancelarii parafialnej.
 1. Spotkanie wigilijne Dziewczęcej Służby Maryjnej – poniedziałek, godz. 13.00.
 1. Bóg zapłać:

– za troskę o kościół w minionym tygodniu i ofiarę 100 zł.,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Stanisława,

– za składane dary dla potrzebujących oraz przedstawicielom Caritasu za przygotowanie zbiórki i sprzedaż świec, opłatków i kartek świątecznych,

– właścicielom sklepów za umożliwienie zbiórki dla potrzebujących.

 1. Bardzo proszę:

– o troskę o świątynię w nadchodzącym tygodniu na zbliżające się święta,

 1. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka a u przedstawicieli Parafialnego Oddziału Caritas – opłatki na stół wigilijny.