Informacje duszpasterskie – 30.11.2014r.

I NIEDZIELA ADWENTU

30.11.2014 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00. Po Mszy świętej popołudniowej spotkanie Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Rozpoczynamy czas świętego i radosnego przygotowania na przyjście Zbawiciela. Okres ten będziemy przeżywać wraz z Maryją, uczestnicząc we Mszy św. Roratniej.

Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. Przed roratami – rano – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci przychodzą z lampionami, a za każdy dobry uczynek przynoszą sianko, które umieszczone zostanie w żłóbku Pana Jezusa. Dzień spowiedzi adwentowej będzie w naszym kościele we sobotę 20 grudnia.

Środa – św. Franciszka Ksawerego, kapłana, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

Czwartek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej – spotkanie klasy III Gimnazjum w ramach przygotowania do Bierzmowania.

PiątekPierwszy Piątek miesiąca – dzień modlitw za misje św. i misjonarzy – o godz. 17.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Od godz. 8.00 – odwiedziny chorych i osób starszych z Komunią św. w ich domach. Spowiedź przed I piątkiem – środa od godz. 16.00. Po Mszy świętej wieczornej – spotkanie klasy I Gimnazjum w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Sobota – św. Mikołaja, biskupa. Pierwsza sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00. O godz. 16.30 modlitwa różańcowa wynagradzająca, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.

Niedziela – składka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

1. Spotkanie:

– Dziewczęcej Służby Maryjnej – sobota, godz. 16.00,

– kandydatów, ministrantów i lektorów – sobota, po wieczornym nabożeństwie,

– uczestników rekolekcji ewangelizacyjnych – sobota, godz. 9.00,

– grupy przygotowującej dekorację na Boże Narodzenie – poniedziałek, po wieczornym nabożeństwie.

za troskę o świątynię w ubiegłym tygodniu i przygotowanie dekoracji adwentowej,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Weroniki,

– za ofiary w kopertach złożone w listopadzie na potrzeby kościoła.

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny: p. Panna, Abramczyk – Abramczyk, Strzyż, Strzyż, Sionko,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Moniki,

– o przygotowanie szopki i wystroju kościoła na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, parafian z Krzeczowa: p. Zięba – Prokop, Mroczkowski – Polak – Rasiński, Małek, Surma, Jarosz, Dudziak, Goliński, Kozik, Tomasik, Łopata, Porębski, Nalepa – Czesak, Rybka, Połeć, Czesak, Woźniak.

1. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka a u przedstawicieli parafialnego oddziału Caritas – świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (5 zł.), kartki świąteczne podwójne z kopertą (1 zł.), pojedyncze (50 gr.) oraz opłatki na stół wigilijny (2 zł).