Informacje parafialne 1.11.2015 r.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Wszystkich Świętych

1.11.2015 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 14.00 w kaplicy cmentarnej, a po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych (nie będzie Mszy św. o godz. 15.00). Przy wejściu na cmentarz będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Wszyscy, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących – odpust zupełny w dniach od 1 – 8 listopada, w pozostałe dni – odpust cząstkowy. Odpust ten można zyskać dla jednego zmarłego, jeden raz w ciągu dnia. Warunki zyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu. Można także zyskać odpust za nawiedzenie kościoła – od południa uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny.

2. Poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte o 8.00 i 17.00 wraz z wypominkami. W oktawie Wszystkich Świętych w dni powszednie (do soboty) o 17.00 różaniec z wypominaniem zmarłych a po nim Msza święta.

3. Liturgia najbliższego tygodnia:

Środa – św. Karola Boromeusza, biskupa,

CzwartekPierwszy Czwartek miesiąca. Msza święta o Jezusie Najwyższym Kapłanie oraz modlitwy o powołania do służby Bożej o godz. 17.00. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie młodzieży klasy III Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania. Prosimy, żeby młodzież, w miarę możliwości, przyniosła znicze nagrobne.

Piątek – Pierwszy Piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa po różańcu z wypominkami. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie młodzieży klasy I Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania. Prosimy, żeby młodzież też przyniosła znicze nagrobne. Odwiedziny chorych i starszych w ich domach z Komunią świętą – od godziny 8.00.

SobotaPierwsza Sobota miesiąca. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP po różańcu z wypominkami.

Niedziela – nabożeństwa stanowe: 8.00 – rodzice i starsi (zmiana tajemnic różańcowych), 10.30 – młodzież, 15.00 – dzieci. Po sumie będzie spotkanie młodzieży z klasy II Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.

4. Spotkanie kandydatów na ministrantów – sobota, godz. 16.00.

5. Bóg zapłać:

– za troskę o świątynię w ubiegłym tygodniu,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez róże różańcowe, Akcję Katolicką, Odnowę w Duchu Świętym, Dziewczęcą Służbę Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza,

– za ofiary w kopertach złożone w październiku na potrzeby kościoła.

6. Bardzo proszę:

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny: p. Bieżychudek, Broszkiewicz, Patyk, Lipka – Kamionka, Waśniowski.

7. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka.

I N T E N C J E M S Z A L N E

2 – 8.11.2015 r.

Poniedziałek 2.11.2015 r.

8.00 + Ludmiła, Józef, Marian, Władysław Kazek

17.00 + Jan Gnutek, Józefa, Józef Poznańscy, Małgorzata Wcisło

Wtorek 3.11.2015 r.

17.00 1) + Franciszek, Maria Koniarz, Stanisław, Stanisława Kołodziej

2) + Wiesław Kociołek i zmarli z rodziny

Środa 4.11.2015 r.

17.00 1) + Karol Pipa

2) + Anna, Władysław Góra

Czwartek 5.11.2015 r.

17.00 1) + Bronisław Dorociński

2) + Janina, Maria, Jan Rachwał i zmarli z rodziny

Piątek 6.11.2015 r.

17.00 1) + Albina, Jan, Józef Zięba

2) + Stefania, Marian, Grzegorz Tarada i zmarli z rodziny

Sobota 7.11.2015 r.

17.00 1) + Józef, Łukasz Trojan w 4 rocznicę śmierci

2) + Genowefa, Ignacy Kuc, Helena Justyniak

Niedziela 8.11.2015 r.

8.00 + Kazimierz Banach w 3 rocznicę śmierci

10.30 + Józef (3 r. śm.), Stanisława Łach

15.00 W 50 rocznicę ślubu Zofii i Stanisława z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia od córki z rodziną