Informacje parafialne 11.02.2024 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.2024 r.

1. Msze święte: 8.00 (zmiana tajemnic różańcowych), 10.30 i 15.00. Dziś kolejny dzień Nabożeństwa 40 – godzinnego przed Wielkim Postem. Po każdej Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. O 9.15 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci z klasy III w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii. O godz. 10.30 Msza święta z udziałem dzieci i scholi dziecięcej. Dziś Światowy Dzień Chorego oraz rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Środa – Środa Popielcowa. Rozpoczęcie Wielkiego Postu, czasu rozważania męki Chrystusa oraz jej znaczenia dla naszego życia i dla naszej wieczności. W tym dniu rozpoczyna się także czas Komunii świętej wielkanocnej. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do sytości) oraz abstynencja (powstrzymanie się od potraw mięsnych). Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne.

Piątek – o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa a po niej Msza święta. O prowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy Akcję Katolicką.

Niedziela – Gorzkie Żale – godz. 15.00. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Gorzkich Żalach Msza święta. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 10 – 13 marca (niedziela – środa). Natomiast spowiedź parafialna będzie we wtorek 12 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Drab, proboszcz parafii św. Mikołaja w Doboszowicach (diecezja Świdnicka) oraz egzorcysta tamtej diecezji.

4. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać baranki wielkanocne, świece paschalne oraz kartki świąteczne. O ich rozprowadzanie prosimy parafialny oddział Caritas.

– za troskę o kościół i ofiarę 180 zł.,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Elżbiety,

– za prowadzenie godzinek przez różę św. Łucji.

6. Bardzo prosimy:

– o troskę o kościół w tym tygodniu rodziny z ul. Krakowskiej od p. Sutkowski do kościoła,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Faustyny,

– o prowadzenie godzinek różę św. Sabiny,

– o nabywanie prasy katolickiej,

– o przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego – mieszkańców ul. Krakowskiej od p. Graczyk do kościoła.

12 – 18.02.2024 r.

Poniedziałek 12.02.2024 r.

17.00 1) +Józef, Karolina Mroczkowscy

2) + Stanisław Michno od Anny i Jacka Waśniowskich z dziećmi