Informacje parafialne 16.06.2019 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

16.06.2019 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30, 15.00. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w parafii Rzezawa.

2. Liturgia najbliższego tygodnia:

Poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 9.00 w kościele będzie odprawiona Msza święta w intencji dzieci, nauczycieli i pracowników naszej szkoły z okazji zakończenia roku szkolnego,

Piątek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

3. Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte: 8.00 z procesją do czterech ołtarzy. Procesja przedpołudniowa będzie transmitowana audio z trasy do kościoła. Po południu – o godz. 15.00 Msza święta z procesją wokół kościoła. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne w diecezji. Szafarz do chorych uda się po Mszy św. i procesji.

Trasa procesji: w stronę Wiołki – nową drogą w stronę bloku – na Pagorek koło p. Górów – do kościoła.

Bardzo prosimy:

– o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji (koło p. Żurek – Bujak – bierzmowani, koło bloku – róża św. Sabiny i św. Teresy, koło Krzysztofa Góry – róża św. Barbary i św. Jana Chrzciciela, koło kościoła – dzieci pierwszokomunijne)

– o udekorowanie domów koło drogi na czas procesji,

– panów strażaków o zabezpieczenie drogi na czas procesji,

– dzieci komunijne w strojach, Liturgiczną Służbę Ołtarza i DSM,

– dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia,

– asystę do sztandarów, feretronów i baldachimu. O wzięcie sztandarów ojców i matek prosimy rodziców bierzmowanych (klasy VIII) Klasa V – niesie feretron z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, klasa VI – feretron z figurą Jezusa, klasa VII – feretron z figurą Matki Bożej, a klasa VIII i III Gimnazjum – sztandar młodzieżowy. W gablocie parafialnej znajduje się wykaz osób z klasy VII, VIII i III Gimnazjum oraz dni, w które mają wyznaczoną posługę. Prosimy, żeby młodzież i ich rodzice zapoznali się z tym wykazem. Klasa V i VI zrobi asystę we własnym zakresie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji eucharystycznej – nasz udział to wyznanie i świadectwo wiary oraz miłości wobec Jezusa obecnego w Eucharystii. Zabierzmy ze sobą książeczki, abyśmy mogli śpiewać i czynnie uczestniczyć w procesji. W oktawie Bożego Ciała – Msza święta i procesja wokół kościoła o godz. 18.00 (w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30).

4. Egzamin przed bierzmowaniem dla klasy VII z naszej szkoły – poniedziałek (17.06) o godz. 15.30. Prosimy aby z każdym uczniem był obecny przynajmniej jeden z rodziców.

5. Spotkanie zespołu synodalnego – piątek, po Mszy świętej wieczornej.

6. Bóg zapłać:

– za troskę o świątynię w minionym tygodniu,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Marii Magdaleny,

– za pomoc w organizacji pogrzebu ks. Zdzisława, wspólną modlitwę, zamówione Msze święte.

7. Bardzo proszę:

– o troskę o świątynię następujące rodziny: p. Lenartowicz, Kurek – Pyciak, Dunaj, Maciejowski, Maciejowski, Zuzia – Przędzik, Skoczek,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Stanisława,

8. U lektorów można nabyć prasę katolicką.

I N T E N C J E M S Z A L N E

17 – 23.06.2019 r.

Poniedziałek 17.06.2019 r.

18.00 O szczęśliwe rozwiązanie dla Cecylii oraz o Boże błogosławieństwo i opiekę MBNP dla jej rodziny

Wtorek 18.06.2019 r.

7.00 + Piotr Waśniowski od Agnieszki z rodziną

Środa 19.06.2019 r.

9.00 O Boże błogosławieństwo dla dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły w Krzeczowie

18.00 1) W 20 rocznicę ślubu Teresy i Mirosława z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MBNP na dalsze lata życia

2) + Zofia, Wacław Wiśniewscy – poza parafią

Czwartek 20.06.2019 r.

8.00 W intencji parafian

15.00 + Danuta Stawiarz

Piątek 21.06.2019 r.

18.00 1) + Honorata, Władysław Kumor

2) + Jan Romański – poza parafią

Sobota 22.06.2019 r.

18.00 1) W 25 rocznicę ślubu Izabelli i Janusza z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MBNP na dalsze lata życia

2) + Władysław Multan od córki Marii z rodziną – poza parafią

Niedziela 23.06.2019 r.

8.00 + Karolina, Władysław Kubala

10.30 + Janusz Gawor od córki Anny z mężem

15.00 + Jan Góra, Władysław Wygoda