Informacje parafialne 17.04.2016 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA KAPŁAŃSKA

17.04.2016 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 (spotkanie wolontariuszy ŚDM) i 15.00. Dziś Niedziela Kapłańska oraz rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Nasze Seminarium Duchowne organizuje w najbliższą sobotę (23 kwietnia) dzień otwarty, na który zaprasza młodzież męską z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Chętni do wyjazdu proszeni są o zgłoszenie do ks. proboszcza do najbliższej środy. Program spotkania znajduje się na plakacie w zakrystii.

2. Liturgia najbliższego tygodnia:

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,

Sobota – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. Ojciec święty Franciszek 3 kwietnia br. podczas południowej modlitwy Maryjnej Regina Coeli zwrócił się do całego Kościoła w Europie, aby zjednoczył się w geście miłości i przekazał na rzecz cierpiącego narodu ukraińskiego szczodry i szlachetny dar zebrany w formie specjalnej pieniężnej składki w niedzielę 24 kwietnia.

W związku z tym w najbliższą niedzielę przedstawiciele parafialnych oddziałów Caritas przeprowadzą po wszystkich Mszach świętych zbiórkę ofiar do puszek, które to ofiary zostaną w całości przeznaczone Kościołowi na Ukrainie, jako wyraz bliskości i solidarności Ojca Świętego oraz całego Kościoła z narodem ukraińskim. Zachęcamy wszystkich do ofiarności na ten cel, a członków Caritas prosimy o wsparcie w jego realizacji.

4. W niedzielę 1 maja na Mszy świętej o godz. 10.30 będzie mieć miejsce rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci klasy III. Spotkanie dzieci i ich rodziców przed rocznicą Pierwszej Komunii będzie w przyszłą niedzielę po sumie. Ponieważ w drugą niedzielę maja wypada Pierwsza Komunia święta, dlatego zmiana tajemnic różańcowych będzie w pierwszą niedzielę maja po Mszy świętej o godz. 8.00.

5. Spotkanie:

– dzieci z klasy II przygotowujących się do I Komunii świętej oraz ich rodziców – poniedziałek, godz. 17.00,

– Dziewczęcej Służby Maryjnej – sobota, godz. 10.00,

– Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – niedziela, po Mszy świętej popołudniowej.

6. Bóg zapłać:

– za troskę o świątynię w minionym tygodniu,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę bł. Matki Teresy,

– rodzicom bierzmowanych za ufundowanie kapy do odprawiania pogrzebów oraz rytuału pogrzebowego,

7. Bardzo proszę:

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny: p. Rojek, Dadej, Góra (3 rodziny),

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Elżbiety.

8. U lektorów można nabyć prasę katolicką.

I N T E N C J E M S Z A L N E

18 – 24.04.2016 r.

Poniedziałek 18.04.2016 r.

18.00 1) + Karolina, Wojciech, Jan, Tadeusz Romańscy

2) + Marian Dobranowski od Antoniego i Ewy

Wtorek 19.04.2016 r.

7.00 1) + Stanisława Szydłowska od siostrzenic

2) + Marek Czuban od rodziny Dąbrowskich z Opoczna

Środa 20.04.2016 r.

18.00 1) W 80 rocznicę urodzin Heleny z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy

2) + Wojciech, Teresa Pilch i zmarli z rodziny od Antoniego z rodziną

Czwartek 21.04.2016 r.

7.00 1) + Stanisława Szydłowska od wnuków: Michała, Roberta i Tomasza

2) + Marek Czuban od rodziny Mleków

Piątek 22.04.2016 r.

18.00 1) + Czesław (r. śm.), Wanda Skoczek

2) + Jan Romański od Agaty i Stanisława Maślak

Sobota 23.04.2016 r.

7.00 1) + Wojciech, Zofia, Julia Kazek, Stanisław Lech

2) + Teresa Pilch w 9 rocznicę śmierci

Niedziela 24.04.2016 r.

8.00 + Janusz Gawor od Bogusława i Marii z rodziną

10.30 + Wojciech, Maria Zuzia

15.00 1) W 30 rocznicę ślubu Ewy i Tadeusza z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, z intencji dzieci

2) W intencji Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z okazji uroczustości patrona św. Wojciecha