Informacje parafialne 2.10.2016 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

2.10.2016 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00. Dziś rozpoczęcie tygodniowego odpustu w Bochni ku czci Matki Bożej Różańcowej. Dziś także rozpoczęcie 72 Tygodnia Miłosierdzia. Po Mszach świętych będą rozprowadzane chlebki miłosierdzia a ofiary będą przeznaczone na dożywianie dzieci (5 zł.). O ich rozprowadzenie proszę przedstawicieli Parafialnego Oddziału Caritas.

2. Liturgia najbliższego tygodnia:

Wtorek – św. Franciszka z Asyżu,

Środa – św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. O godz. 15.00 wyruszamy z pieszą pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. O godz. 17.00 – Msza św. W tym dniu nie będzie Mszy świętej w naszym kościele. Na pielgrzymkę zapraszamy wszystkich parafian. Obowiązkowo wezmą w niej udział uczniowie klasy I, II i III Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania (gimnazjaliści wezmą ze sobą swoje indeksy),

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Msza święta o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwy o powołania do służby Bożej po modlitwie różańcowej,

Piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Pierwszy Piątek miesiąca dzień modlitw za misje św. i misjonarzy – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa po nabożeństwie różańcowym. Od godz. 8.00 – odwiedziny chorych o osób starszych z Komunią św. w ich domach. Spowiedź przed I piątkiem – codziennie przed nabożeństwami.

3. W związku z apelem Komisji do Spraw Nowej Ewangelizacji w najbliższą sobotę odmówimy cztery części różańca w intencji naszej Ojczyzny. O odmówienie pierwszych dwóch części prosimy grupę Odnowy w Duchu Świętym – od godz. 15.30 do 16.30. O 16.30 zgromadzimy się na Pagorku przy figurze (koło domu p. A. Smoleń) i procesyjnie udamy się do kościoła odmawiając trzecią część różańca. Czwartą część odmówimy w kościele o godz. 17.00 a po niej będzie Msza święta.

4. Nabożeństwo odpustowe dla emerytów, rencistów i ludzi w podeszłym wieku będzie w piątek o godz. 11.00 natomiast dla Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę o godz. 11.00. Zachęcamy ministrantów, lektorów i DSM do udziału w tej pielgrzymce. Ci, którzy nie będą mieli środków transportu są proszeni, żeby zgromadzili się pod kościołem o godz. 10.15.

5. Przyszła niedziela – nabożeństwa stanowe i zmiana tajemnic różańcowych: 8.00 – rodzice i starsi; 10.30 – młodzież szkolna i pracująca; 15.00 – dzieci. W czasie Mszy św. popołudniowej dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce i poprowadzą modlitwę różańcową.

6. Przyszła niedziela obchodzona jest także jako Dzień Papieski. W tym dniu zbierana jest składka do puszek na cele stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bardzo prosimy Akcję Katolicką o przeprowadzenie tej zbiórki.

7. Bóg zapłać:

– za troskę o świątynię w minionym tygodniu i ofiarę 40 zł.,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Sabiny,

– za ofiary w kopertach złożone na potrzeby parafii we wrześniu.

8. Bardzo prosimy:

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny: p. Bełkot Dębosz, Rynduch, Jędryka, Zięba

– o prowadzenie modlitwy różańcowej według wyznaczonego porządku,

9. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka.

I N T E N C J E M S Z A L N E

3 – 9.10.2016 r.

Poniedziałek 3.10.2016 r.

17.00 1) + Janusz Pilch od siostry Ewy z rodziną

2) + Maria Kociołek w 30 dzień po śmierci od rodziny

Wtorek 4.10.2016 r.

17.00 1) + Michalina, Franciszek, Zdzisław Pradel, Janina, Bronisław Marut

2) + Stanisław, Władysława, Stanisław Kwarciak, Józefa, Franciszek, Stanisław, Maria Pająk

Środa 5.10.2016 r.

17.00 Bochnia – W INTENCJI PIELGRZYMÓW

Czwartek 6.10.2016 r.

17.00 1) O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla członkiń róży św. Barbary

2) Z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o dalszą Bożą opiekę dla pewnej osoby w 80 rocznicę urodzin

Piątek 7.10.2016 r.

17.00 1) O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla członkiń róży św. Łucji

2) + Irena Szlefarska od synów

Sobota 8.10.2016 r.

17.00 1) W 18 rocznicę urodzin Michała z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo w dorosłym życiu

2) W 3 rocznicę ślubu Karoliny i Marcina z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MBNP na dalsze lata życia

Niedziela 9.10.2016 r.

8.00 + Władysław Starma w 8 rocznicę śmierci

10.30 + Stanisław, Tadeusz Klima

15.00 W 1 rocznicę ślubu Katarzyny i Edwarda z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MBNP na dalsze lata życia