Informacje parafialne 27.03.2016 r.

UROCZYSTOŚĆ

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

27.03.2016 r.

1. Msze święte: 6.00 (z procesją rezurekcyjną), 10.30, 15.00.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte: 8.00 i 10.30 i 15.00. Składka Przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka.

4. Serdeczne Bóg zapłać:

– ks. Zdzisławowi za posługę w konfesjonale,

– za przygotowanie świątyni na Wielki Tydzień – Ciemnicy i Grobu Pańskiego, na Uroczystość Zmartwychwstania mieszkańcom Krzeczowa od p. Sitko do p. Struzik oraz od p. Poznańskich do p. Kural.

– za prowadzenie adoracji w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę – zelatorom róż różańcowych, Akcji Katolickiej i Odnowie w Duchu Świętym;

– za honorową straż przy Ciemnicy i Grobie oraz asystę w czasie procesji – Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Kolejarzom, przedstawicielom rodziców, młodzieży;

– za liczny i pobożny udział w nabożeństwach i adoracji w dniach Triduum Paschalnego;

– za liczny i pobożny udział w wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej – osobom prowadzącym poszczególne stacje, prowadzącym śpiew, panom strażakom za zabezpieczenie trasy, panom: Marianowi i Wojciechowi Sitko za zrobienie krzyży,

– dzieciom, za ofiary zaoszczędzone w czasie Wielkiego Postu;

– młodzieży, prowadzącym śpiewy, p. organiście i p. kościelnemu, lektorom za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu liturgii w dniach Triduum Paschalnego.

5. Życzenia:

Drodzy Parafianie i Goście! Niech Chrystus, który zwyciężył grzech i śmierć żyje w Was każdego dnia a strumienie Jego Miłosierdzia niech obficie spływają na każdą chwilę naszej codzienności.

Maryja, Matka Nieustającej Pomocy, niech wyprasza nam wszystkie potrzebne łaski. Niech Bóg nam błogosławi!

28.03 – 3.04.2016 r.

Poniedziałek 28.03.2016 r.

8.00 + Józef Góra, Józef Dębski

10.30 + Jan (r. śm.), Genowefa Mroczkowscy

15.00 + Stanisława, Franciszek Famielec, Krystyna Przybyś

Wtorek 29.03.2016 r.

7.00 1) O Boże błogosławieństwo dla pewnej rodziny

2) W pewnej intencji

Środa 30.03.2016 r.

18.00 1) W intencjach grupy Odnowy w Duchu Świętym

2) + Maria, Jan Kociołek

Czwartek 31.03.2016 r.

7.00 1) O uwolnienie od zła dla pewnej osoby

2) O nawrócenie i Boże błogosławieństwo dla pewnej rodziny

Piątek 1.04.2016 r.

18.00 1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodziny Michała i Dominiki w 8 rocznicę ślubu

2) + Anna, Władysław Gorczyca

Sobota 2.04.2016 r.

18.00 1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MBNP dla Władysława w 80 rocznicę urodzin

2) + Wioletta Pyrek od dzieci i teściowej

Niedziela 3.04.2016 r.

8.00 + Helena Nawrocka

10.30 + Józef, Józefa Poznańscy, Małgorzata Wcisło, Jan Gnutek

15.00 + Zbigniew, Eugeniusz Fijał

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

28.03.2016 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00. Składka przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwamio uzdrowienie.

Piątek – Pierwszy pątek miesiąca. Odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach z Komunią świętą od godz. 8.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem – codziennie przed Mszą świętą. Msza święta wieczorna o godz. 18.00. Po Mszy świętej wieczornej – spotkanie klasy I Gimnazjum w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Sobota – Pierwsza sobota miesiąca. Przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.30 modlitwa różańcowa wynagradzająca, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

3. Niedziela – Święto Miłosierdzia Bożego – Diecezjalny Dzień „Caritas”. Rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.

– za troskę o świątynię w minionym tygodniu, przygotowanie dekoracji na Święta i ofiarę 150 zł.,

– o troskę o świątynię w tym tygodniu i rozebranie dekoracji wielkanocnej (w sobotę) następujące rodziny: p. Panna, Abramczyk – Abramczyk, Strzyż, Strzyż, Sionko, Zięba, Słonina, Chrzanowski – Pyrek, Daniec,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Stanisława.

6. U lektorów można nabyć prasę katolicką.