Informacje parafialne 29.11.2015 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

29.11.2015 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00. Po Mszy świętej popołudniowej spotkanie Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Od dzisiaj młodzież przy kościele rozdaje deklaracje związane z przyjęciem młodzieży na spotkanie z papieżem w Krakowie. Rozpoczynamy czas świętego i radosnego przygotowania na przyjście Zbawiciela. Okres ten będziemy przeżywać wraz z Maryją, uczestnicząc we Mszy św. Roratniej.

Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. Przed roratami – rano – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci przychodzą z lampionami, a za każdy dobry uczynek przynoszą sianko, które umieszczone zostanie w żłóbku Pana Jezusa. Dzień spowiedzi adwentowej będzie w naszym kościele w czasie misji, we środę 16 grudnia.

2. Liturgia najbliższego tygodnia:

Poniedziałek – św. Andrzeja, apostoła,

Środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

Czwartek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej – spotkanie klasy III Gimnazjum w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Piątek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy. – Pierwszy Piątek miesiąca – dzień modlitw za misje św. i misjonarzy – o godz. 17.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Od godz. 8.00 – odwiedziny chorych i osób starszych z Komunią św. w ich domach. Spowiedź przed I piątkiem – środa od godz. 16.00. Po Mszy świętej wieczornej – spotkanie klasy I Gimnazjum w ramach przygotowania do Bierzmowania.

SobotaPierwsza sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00. O godz. 16.30 modlitwa różańcowa wynagradzająca, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

Niedziela – składka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Spotkanie:

– Dziewczęcej Służby Maryjnej – sobota, godz. 16.00,

– kandydatów, ministrantów i lektorów – sobota, po wieczornym nabożeństwie.

4. Bóg zapłać:

za troskę o świątynię w ubiegłym tygodniu i przygotowanie dekoracji adwentowej,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Elżbiety,

– p. Bogdanowi Fickowi za pracę przy remoncie zakrystii,

– za ofiary w kopertach złożone w listopadzie na potrzeby kościoła.

5. Bardzo proszę:

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny z ul. Krzeczowskiej od p. Norek do p. Góra – Pytel,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Faustyny,

– o przygotowanie szopki i wystroju kościoła na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, parafian z Krzeczowa: od p. Graczyk do p. Wilk – Kaczmarczyk – Szymczyk oraz od p. Daniec i Gicala do p. Borowiec.

6. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka a u przedstawicieli parafialnego oddziału Caritas – świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (5 zł.), kartki świąteczne podwójne z kopertą (1 zł.), pojedyncze (50 gr.) oraz opłatki na stół wigilijny (2 zł).

I N T E N C J E M S Z A L N E

30.11 – 6.12.2015 r.

Poniedziałek 30.11.2015 r.

17.00 1) + Aniela, Piotr, Jan Biernat od wnuka Mirosława

2) + Franciszka, Władysław Strzyż

Wtorek 1.12.2015 r.

7.00 1) W 80 rocznicę urodzin Franciszka z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo

2) + Janina, Franciszek Surma

Środa 2.12.2015 r.

17.00 1) + Magdalena Przybyło

2) + Józefa Krok

Czwartek 3.12.2015 r.

17.00 1 ) + Maria (20 r. śm.), Jan, Adam Pająk

2) + Przemysław Surma

Piątek 4.12.2015 r.

17.00 1) + zmarli z rodzin Wojewodów i Walaszków

2) + Władysława Struzik od róży św. Elżbiety

Sobota 5.12.2015 r.

17.00 1) + Barbara Lipka

2) + Edward Bielak od Przybysia

Niedziela 6.12.2015 r.

8.00 + Józef Góra i zmarli z rodziny

10.30 + Katarzyna, Franciszek Łach

15.00 + Zbigniew, Eugeniusz Fijał