Informacje parafialne 3.04.2022 r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3.04.2022 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00 – Gorzkie Żale i Msza święta. Trwają rekolekcje wielkopostne. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej będzie we wtorek. Trwa również kiermasz szkolny, który będzie trwał do Wielkiego Tygodnia. Ozdoby i palmy przygotowane przez uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców Krzeczowa, są wystawione w przedsionku kościoła. Można składać wolne datki na potrzeby związane z otwarciem hali sportowej w szkole.

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Msza święta o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwy o powołania do służby Bożej o godz. 18.00,

Piątek – Droga Krzyżowa – godz. 18.00. O prowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy klasę VIII – kandydatów do bierzmowania.

3. Niedziela Palmowa – rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Po Mszy świętej o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Procesja z palmami o godz. 10.30. Na sumę zapraszamy szczególnie dzieci. Po sumie będzie konkurs na najpiękniejszą palmę. W czasie Mszy świętych będzie składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie a na Gorzkich Żalach – na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

4. W sklepie Euro można składać dary dla potrzebujących z naszej parafii. Można je składać do Wielkiej Środy. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną z serca.

5. Spotkanie:

– chóru parafialnego – piątek, godz. 19.30 w salce,

– scholi dziecięcej – sobota, godz. 17.00 w salce,

– Zespołu Synodalnego – piątek, godz. 19.00 na plebanii.

– za troskę o świątynię w minionym tygodniu i ofiarę 200 zł.,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Moniki,

– za prowadzenie godzinek przez różę św. Faustyny,

– za ofiary w kopertach oraz przekazane na konto parafialne w marcu.

– o troskę o kościół w tym tygodniu rodziny z ul. Krzeczowskiej od p. Fijał do p. Bieżychudek,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej we czwartek i piątek przez różę św. Marii Magdaleny,

– o prowadzenie godzinek w niedzielę przez różę św. Łucji,

– o nabywanie prasy katolickiej,

4 – 10.04.2022 r.

+ Zbigniew Kociołek – Msze święte gregoriańskie od 14.03 do 12.04.2022 r.

Poniedziałek 4.04.2022 r.

9.30 1) + Helena Gorczyca od siostry Marii z rodziną

2) + Bronisław Krupa od Adama Kroka z rodziną – poza parafią

3) + Antonina Strzyż od syna Kazimierza z rodziną – poza parafią