Informacje parafialne 3.12.2017 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

3.12.2017 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00. Dziś po każdej Mszy świętej błogosławieństwo eucharystyczne z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Rozpoczynamy czas świętego i radosnego przygotowania na przyjście Zbawiciela. Okres ten będziemy przeżywać wraz z Maryją, uczestnicząc we Mszy św. Roratniej.

Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. Przed roratami – rano – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci przychodzą z lampionami, a za każdy dobry uczynek przynoszą sianko, które umieszczone zostanie w żłóbku Pana Jezusa. Dzień spowiedzi adwentowej będzie w naszym kościele we czwartek 21 grudnia.

Poniedziałek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników,

Środaśw. Mikołaja, biskupa. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Pierwszy czwartek miesiąca. Msza święta o Chrystusie Wiecznym Kapłanie i modlitwy o powołania do służby Bożej o godz. 18.00.

Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich czcicieli Matki Bożej. W czasie Mszy św. popołudniowej będzie przyjęcie do Dziewczęcej Służby Maryjnej tych dziewcząt, które rozpoczęły formację w tym roku. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na cele parafialne,

Niedziela – nabożeństwa stanowe: 8.00 – rodzice i starsi (zmiana tajemnic różańcowych), 10.30 – młodzież, 15.00 – dzieci. Składka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Spotkania:

– klasa VI (ze szkoły w Krzeczowie) w ramach przygotowania do bierzmowania – czwartek, godz. 16.00,

– klasa III gimnazjum – czwartek, po wieczornym nabożeństwie,

– klasa VII – piątek, godz. 16.00,

– Dziewczęca Służba Maryjna – piątek, po wieczornym nabożeństwie,

– lektorzy, ministranci i kandydaci – piątek, po wieczornym nabożeństwie,

– klasa II gimnazjum – niedziela, po Mszy świętej o godz. 10.30.

– za troskę o świątynię w minionym tygodniu, ofiarę 40 zł. oraz zakupienie środków czystości,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Stanisława

– za ofiary w kopertach złożone w listopadzie na potrzeby parafii.

5. Bardzo prosimy:

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny: p. Nowak – Fąfara – Nowak, Romański, Dreścik,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Katarzyny,

– o przygotowanie szopki i wystroju kościoła na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, parafian z Krzeczowa: od p. Kurek – Pyciak do świetlicy.

6. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka a u przedstawicieli parafialnego oddziału Caritas – świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe – 5 zł., duże – 15 zł.), kartki świąteczne podwójne z kopertą (1,5 zł.), pojedyncze (1 zł.) oraz opłatki na stół wigilijny (2 zł).

4 – 10.12.2017 r.

Poniedziałek 4.12.2017 r.

17.00 1) W intencji rodziny Katarzyny i Krzysztofa Biernat z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MBNP na dalsze lata życia

2) + Wanda (8 r. śm.), Czesław Skoczek