Informacje parafialne 3.12.2023 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

3.12.2023 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00. Rozpoczynamy czas świętego i radosnego przygotowania na przyjście Zbawiciela. Okres ten będziemy przeżywać wraz z Maryją, uczestnicząc we Mszy św. Roratniej.

Roraty we wtorek i sobotę o godz. 7.00. W pozostałe dni tego tygodnia o godz. 17.00. Przed roratami – rano – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Prosimy aby godzinki prowadzili zelatorzy róży, która w danym tygodniu prowadzi różaniec. Spowiedź adwentowa będzie we środę 20 grudnia.

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Czwartek – św. Ambrożego, biskupa o doktora Kościoła. Pierwszy czwartek miesiąca. Msza święta o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwy o powołania do służby Bożej o godz. 17.00,

Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy czcicieli Maryi na Mszę świętą o godz. 17.00. Co roku 8 grudnia między godziną 12.00 a 13.00 można za pośrednictwem Maryi wypraszać szczególne łaski. Praktyka wiąże się z kultem Matki Bożej Róży Duchownej zapoczątkowanym w Montichiari we Włoszech, zatwierdzonym 15 sierpnia 2000 roku przez biskupa Brescii Giulio Sanguinettiego. W tym dniu nasz kościół będzie otwarty między godziną 12.00 a 13.00 Zapraszamy do modlitwy. Z racji liturgicznej uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

Niedziela – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 8.00. Składka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy świętej popołudniowej będzie spektakl „Największa tajemnica”, poświęcony Mszy świętej przygotowany przez grupę teatralną z Brzeska.

3. Spotkanie:

– scholi dziecięcej – sobota, godz. 10.00

– ministrantów, kandydatów, lektorów i Dziewczęcej Służby Maryjnej – sobota, godz. 11.00.

– za troskę o kościół w minionym tygodniu, pomoc w odśnieżaniu i przygotowanie dekoracji adwentowej,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Urszuli

– za prowadzenie godzinek przez różę św. Królowej Jadwigi.

5. Bardzo prosimy:

– o troskę o kościół w tym tygodniu mieszkańców z ul. Krakowskiej od p. Kuta – Wojna do p. Bartyzel oraz ul. Okulicka p. Kaczmarczyk i Rudka,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Anny

– o prowadzenie godzinek w niedzielę przez różę św. Kingi

– o nabywanie prasy katolickiej.

6. U przedstawicieli Parafialnego Oddziału Caritas są do nabycia świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (7 zł.), opłatki na stół wigilijny (3 zł.), kartki świąteczne podwójne z kopertą (3 zł.) i sianko na stół wigilijny (dowolna ofiara).

4 – 10.12.2022 r.

+ Jan Surma – Msze święte gregoriańskie do 30.12.2023 r.

Poniedziałek 4.12.2023 r.

17.00 1) + Helena (8 r. śm.), Stanisław (2 r. śm.) Cierniak

2) + Agata Furlepa od rodziny Smotrów z Czarnego Stoku – poza parafią

3) + Edward Warmuz od róży św. Andrzeja Bobolipoza parafią