Informacje parafialne 31.03.2024 r.

UROCZYSTOŚĆ

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2024 r.

1. Msze święte: 6.00 (z procesją rezurekcyjną), 10.30, 15.00.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00. Składka Przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej – modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post piątkowy. Pierwszy piątek miesiąca – modlitwy wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa. Odwiedziny chorych w ich domach z Komunią świętą od godz. 8.00. Spowiedź – pól godziny przed Mszami.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. O 17.30 modlitwa różańcowa wynagradzająca, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej. Po Mszy świętej wieczornej – spotkanie Grupy Biblijnej.

4. Niedziela – Święto Miłosierdzia Bożego – Diecezjalny Dzień „Caritas”. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

6. Serdeczne Bóg zapłać:

– za przygotowanie świątyni na Wielki Tydzień – Ciemnicy i Grobu Pańskiego, na Uroczystość Zmartwychwstania

– za honorową straż przy Ciemnicy i Grobie oraz asystę w czasie procesji – Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, chórowi parafialnemu,

– za liczny i pobożny udział w adoracji w dniach Triduum Paschalnego oraz Drodze Krzyżowej w Wielki piątek,

– dzieciom, za ofiary zaoszczędzone w czasie Wielkiego Postu;

– p. organiście, p. kościelnemu, ceremoniarzom i lektorom za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu liturgii w dniach Triduum Paschalnego.

– o troskę o kościół rodziny z ul. Krętej oraz z ul. Krakowskiej od p. Dyrkacz – Rojek do p. Adamski – Kleszcz,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Barbary

– o prowadzenie godzinek jutro przez różę św. Urszuli a w niedzielę przez różę św. Anny,

– o rozebranie dekoracji wielkanocnej (w sobotę) grupę, która w przyszłym roku będzie ją wykonywać (ul. Kaczeniec i ul. Spacerowa).

7. Życzenia:

Drodzy Parafianie i Goście! Życzymy Wam błogosławionych Świąt, pełnych radości i pokoju, który jest tak bardzo potrzebny dzisiejszemu światu. Niech te święta pomogą nam osobiście spotkać Jezusa, który zło pokonuje dobrem, grzech zmazuje miłosierdziem, w troskach daje nadzieję a w smutku radość.

Maryja, Matka Nieustającej Pomocy, niech wyprasza nam wszystkie potrzebne łaski!

1 – 7.04.2024 r.

Poniedziałek 1.04.2024 r.

8.00 + Maria, Józef, Kazimierz, Piotr Góra

10.30 + Tadeusz Rojek