Wielkanoc 5-6.04.2015 r.

UROCZYSTOŚĆ

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

5.04.2015 r.

1. Msze święte: 6.00 (z procesją rezurekcyjną), 10.30, 15.00.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte: 8.00 i 10.30 i 15.00. Składka Przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka.

4. Serdeczne Bóg zapłać:

– ks. Zdzisławowi za posługę w konfesjonale,

– za przygotowanie świątyni na Wielki Tydzień – Ciemnicy i Grobu Pańskiego, na Uroczystość Zmartwychwstania mieszkańcom Krzeczowa od p. p. Czuban do p. Nowak (Piaski) oraz od p. Buczak do p. Grabarz.

– za prowadzenie adoracji w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę;

– za honorową straż przy Ciemnicy i Grobie oraz asystę w czasie procesji – Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Kolejarzom, przedstawicielom rodziców, młodzieży;

– za liczny i pobożny udział w nabożeństwach i adoracji w dniach Triduum Paschalnego;

– dzieciom, za ofiary zaoszczędzone w czasie Wielkiego Postu;

– młodzieży, prowadzącym śpiewy, p. organiście i p. kościelnemu;

– panom: Piotrowi Pannie i Łukaszowi Handzlowi za ufundowanie i zasadzenie tuj na placu kościelnym,

– za ofiary w kopertach złożone w marcu na potrzeby kościoła.

5. Życzenia:

Drodzy Parafianie i Goście! Pierwszymi słowami, które Jezus skierował do uczniów po zmartwychwstaniu były słowa: „Pokój wam”. Pragniemy życzyć aby dar pokoju był z wami i waszymi bliskimi. Niech pokonuje niepokoje dnia codziennego. Niech obecność i łaska zmartwychwstałego Pana stanie się dla was źródłem wszelkiej pomyślności i ufności w moc dobra, które zawsze zwycięża.

Maryja, Matka Nieustającej Pomocy, niech wspiera Was we wszelkich przedsięwzięciach, pomaga kochać to, co jest prawdziwe, dobre i piękne. Niech Ona prowadzi nas wszystkich do swojego Syna, który jako jedyny może zaspokoić najskrytsze pragnienia ludzkiego serca. Niech Bóg nam błogosławi!

6 – 12.04.2015 r.

Poniedziałek 6.04.2015 r.

8.00 Z podziękowaniem za łaski Boże i z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy w 40 rocznicę ślubu Alicji i Tadeusza

10.30 + Małgorzata Wcisło w 14 rocznicę śmierci

15.00 + Zdzisław Muskała od siostry Danuty z rodziną

Wtorek 7.04.2015 r.

7.00 1) + Józef Famielec w 1 rocznicę śmierci

2) + Danuta Kotowicz od firmy Eko-Partner

Środa 8.04.2015 r.

18.00 1) + Jan, Maria Kociołek

2) + Jan Wszołek w rocznicę śmierci

Czwartek 9.04.2015 r.

7.00 1) + Katarzyna Zwierz w 4 rocznicę śmierci

2) + Danuta Kotowicz od kuzynek z Bochni

Piątek 10.04.2015 r.

18.00 1) + Anna, Władysław Gorczyca

2) + Feliks Pipa w rocznicę śmierci

Sobota 11.04.2015 r.

7.00 1) O powrót do zdrowia i Boże błogosławieństwo dla Michała z okazji 23 rocznicy urodzin oraz imienin

2) + Zdzisław Muskała od bratanka Łukasza

15.00 Ślub: Anna Bielecka – Paweł Gicala

Niedziela 12.04.2015 r.

8.00 + Teresa, Wojciech, Henryk Pilch i zmarli z ich rodzin

10.30 + Jan Gnutek, Józefa, Józef Poznańscy, Małgorzata Wcisło

15.00 + Zbigniew, Eugeniusz Fijał

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

6.04.2015 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00. Składka przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3. Niedziela – Święto Miłosierdzia Bożego – Diecezjalny Dzień „Caritas”. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 8.00.

4. W najbliższy czwartek 9 kwietnia o godz. 15.30 w Rzezawie ks. bp Stanisław Salaterski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy III Gimnazjum z naszej parafii. W czasie Mszy św. połączonej z bierzmowaniem będą zbierane ofiary na potrzeby Fundacji ks. bp. Jerzego Ablewicza, która funduje stypendia dla ubogiej młodzieży. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie we środę po wieczornym nabożeństwie.

– za troskę o świątynię w minionym tygodniu i przygotowanie dekoracji na Święta. Dekorację świąteczną rozbierzemy po Niedzieli Miłosierdzia,

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny: p. Waśniowski, Waśniowski, Kukla, Gawor, Kuta,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Anny.

7. U lektorów można nabyć prasę katolicką.