XXX Niedziela Zwykła – informacje parafialne

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

28.10.2018 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00 (Msza święta i nabożeństwo różańcowe). Dziś modlimy się w intencji synodu naszej diecezji.

2. Liturgia najbliższego tygodnia:

Codziennie (do środy) – nabożeństwo różańcowe a po nim Msza święta,

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwami o uzdrowienie.

Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 8.00 i 10.30. O godz. 14.00 będzie Msza święta w kaplicy cmentarnej a po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych (nie będzie Mszy św. o godz. 15.00). Przy wejściu na cmentarz lektorzy będą zbier ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Wszyscy, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących – odpust zupełny w dniach od 1 – 8 listopada, w pozostałe dni – odpust cząstkowy. Odpust ten można zyskać dla jednego zmarłego, jeden raz w ciągu dnia. Warunki zyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu. Można także zyskać odpust za nawiedzenie kościoła – od południa uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych – środa, od godz. 16.00 do 17.00.

Piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte o 8.00 i 17.00 wraz z wypominkami. W oktawie Wszystkich Świętych w dni powszednie o 17.00 różaniec z wypominaniem zmarłych a po nim Msza święta. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie młodzieży klasy VII (grupa chodząca do szkoły poza Krzeczowem) i III Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania. Pierwszy Piątek miesiąca. Msza święta i modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa po różańcu z wypominkami. Odwiedziny chorych i starszych w ich domach z Komunią świętą – po Mszy świętej o godzinie 8.00.

Sobotapierwsza Sobota miesiąca. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP po różańcu z wypominkami. Po Mszy świętej wieczornej – spotkanie lektorów i ministrantów.

3. Kolejna Adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży z naszego dekanatu odbędzie się w bazylice św. Mikołaja w Bochni o godz. 19.30.

4. Bóg zapłać:

– za troskę o świątynię w minionym tygodniu,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez róże różańcowe, Liturgiczną Służbę Ołtarza i Dziewczęcą Służbę Maryjną.

5. Bardzo proszę:

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny: p. Sionko, Zięba, Słonina, Chrzanowski – Pyrek,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej według wyznaczonego porządku.

6. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka.

I N T E N C J E M S Z A L N E

29.10 – 4.11.2018 r.

Poniedziałek 29.10.2018 r.

17.00 1) O zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę MBNP dla członkiń róży św. Jadwigi Królowej

2) + Jan Poznański od chrześniaka Tadeusza Poznańskiego z rodziną z Łapczycy

Wtorek 30.10.2018 r.

17.00 1) + Genowefa, Jan Nowak

2) + Genowefa, Maria, Józef, Józef Piec

Środa 31.10.2018 r.

17.00 1) W intencjach grupy Odnowy w Duchu Świętym

2) + Jan Poznański od siostrzenicy Bernadetty z rodziną z Krakowa

Czwartek 1.11.2018 r.

8.00 + Anna, Władysław Góra

10.30 + Tadeusz i Tomasz

14.00 + za zmarłych parafian (w kaplicy cmentarnej)

Piątek 2.11.2018 r.

8.00 + Ludmiła, Józef, Marian Władysław Kazek

17.00 + Jan Gnutek, Józefa, Józef Poznańscy, Małgorzata Wcisło

Sobota 3.11.2018 r.

17.00 1) + Albina, Jan, Józef Zięba i zmarli z rodziny

2) + Andrzeja, Aniela, Stanisław Ćwikło

Niedziela 4.11.2018 r.

8.00 + Teresa, Wojciech, Henryk Pilch

10.30 + Karol Pipa

15.00 + Bogdan Gałka i zmarli z rodziny