Informacje parafialne 26.05.2024 r.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.05.2024 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w parafii Rzezawa.

2. Liturgia najbliższego tygodnia:

Środa – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Piątek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych,

Sobota – św. Justyna, męczennika. Pierwsza sobota miesiąca. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. O 17.30 modlitwa różańcowa wynagradzająca, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Po Mszy świętej wieczornej – spotkanie Grupy Biblijnej.

3. Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte: 8.00 z procesją do czterech ołtarzy. Po południu – o godz. 15.00 Msza święta. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne w diecezji.

Trasa procesji: ul. Krakowska – Południowa – Zielona – Pagorek – Krakowska.

Bardzo prosimy:

– o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji (koło p. Żurek – bierzmowani, koło p. Krupów – róża św. Teresy i św. Barbary, koło p. Tadeusza Góry – róża św. Jana Chrzciciela i św. Królowej Jadwigi, koło kościoła – dzieci pierwszokomunijne,

– o udekorowanie domów koło drogi na czas procesji,

– panów strażaków o zabezpieczenie drogi na czas procesji,

– dzieci komunijne w strojach, Liturgiczną Służbę Ołtarza i DSM,

– dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia,

– asystę do sztandarów, feretronów i baldachimu. O wzięcie sztandarów ojców i matek prosimy rodziców bierzmowanych (klasy VIII) Klasa V – niesie feretron z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, klasa VI – feretron z figurą Jezusa, klasa VII i DSM – feretron z figurą Matki Bożej Fatimskiej, a klasa VIII – sztandar młodzieżowy. Feretron z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy – matki dzieci pierwszokomunijnych.

Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji eucharystycznej – nasz udział to wyznanie i świadectwo wiary oraz miłości wobec Jezusa obecnego w Eucharystii. Zabierzmy ze sobą książeczki, abyśmy mogli śpiewać i czynnie uczestniczyć w procesji. W oktawie Bożego Ciała – Msza święta i procesja wokół kościoła o godz. 18.00 (w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30). Szafarz w Boże Ciało uda się do chorych o godz. 7.30.

4. Uroczystość odpustowa w naszej parafii będzie w ostatnią niedzielę czerwca (30.06). Mszy świętej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. o. Mirosław Lipowicz redemptorysta z Krakowa, egzorcysta krakowskiej diecezji.

5. Bóg zapłać:

– za troskę o kościół w minionym tygodniu,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Wojciecha,

– za prowadzenie godzinek w niedzielę różę św. Elżbiety,

6. Bardzo prosimy:

– o troskę o kościół w tym tygodniu mieszkańców ul. Krakowskiej od p. Brzezińskich do skrzyżowania z ul. Graniczną oraz ul. Różana.

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez Apostolstwo Modlitwy za Dusze w Czyśćcu,

– o prowadzenie godzinek we czwartek różę św. Andrzeja Boboli niedzielę różę św. Faustyny,

– o nabywanie prasy katolickiej.

I N T E N C J E M S Z A L N E

27.05 – 2.06.2024 r.

+ Helena Multan – Msze święte gregoriańskie do 8.06.2024 r.

+ Andrzej Stawiarz – Msze święte gregoriańskie do 11.06.2024 r.

+ Stanisław Styrna – Msze święte gregoriańskie do 19.06.2024 r.

+ Agata Furlepa – Msze święte gregoriańskie do 19.06.2024 r.

+ Piotr Góra – Msze święte gregoriańskie od 1 do 30.06.2024 r.

Poniedziałek 27.05.2024 r.

18.00 + Maria, Piotr, Barbara Famielec

Wtorek 28.05.2024 r.

18.00 Msza święta wynagradzająca za krzywdy i zniewagi wyrządzone Panu Jezusowi

Środa 29.05.2024 r.

18.00 W intencjach grupy Odnowy w Duchu Świętym

Czwartek 30.05.2024 r.

8.00 W intencji parafian

15.00 + Kazimierz Badylak

Piątek 31.05.2024 r.

18.00 1) + dusze w czyśćcu cierpiące

2) + Leokadia Chrzanowska od róży św. Barbary – poza parafią

Sobota 1.06.2024 r.

18.00 + Helena, Józef, Jan Kociołek, Irena Bartyzel

Niedziela 2.06.2024 r.

8.00 + Tadeusz (r. śm.), Helena Bartyzel

10.30 W 1 rocznicę ślubu Anny i Marcina z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MBNP w dalszym życiu

15.00 + Janusz, Wojciech, Stanisława Muskała