Boże Ciało

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

30.05.2024 r.

1. Msze święte: 8.00 – procesja do IV ołtarzy i 15.00 – Msza święta.

2. W oktawie Bożego Ciała – o godz. 18.00 – Msza św. i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych – Eucharystia jest dla nas źródłem siły, mocy, miłości oraz wewnętrznej przemiany.

3. W niedzielę procesja eucharystyczna – po Mszy św. o godz. 10.30.

4. „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

5. Za chwilę wyruszymy z procesją do IV ołtarzy – uczestniczmy w niej przez śpiew, skupienie, adorując Chrystusa w Eucharystii. Zabierzmy śpiewniki, które znajdują się przy wyjściu.

Porządek procesji:

– Krzyż

– Ministranci

– Dzieci pierwszokomunijne

– Dziewczęca Służba Maryjna

– Feretrony

– Sztandary

– Lektorzy

– Chłopcy dzwoniący

– Dziewczynki sypiące kwiaty

– Kapłan z Najświętszym Sakramentem

– Pozostali uczestnicy procesji